Program - 2017

Subjects
Halls
Time
12:00-13:00

07.02.2017
10:00–18:30
XVI International Conference
Hall 1
Organized by State Duma Committee for Transport and Construction, Ministry of Transport of the Russian Federation, Transport Security Foundation


07.02.2017
12:00–18:00
meeting
Hall 4
Organized by All-Russian trade union of non-state security sector, Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation, Civic Chamber of the Russian Federation, Union of self-regulating organizations of non-state security sector

07.02.2017
12:00–18:00
conference
Hall 2
Organized by Federation Council Committee for Defense and Security, Moscow Government, Moscow City Duma


07.02.2017
12:00–13:45
2nd plenary session
Hall 1

07.02.2017
12:00–12:15
Hall 2
07.02.2017
12:00–12:10
Hall 1

07.02.2017
12:10–12:20
Hall 1
07.02.2017
12:15–12:30
speech
Hall 2
Aleksey Pleshachkov, Saransk Administration
07.02.2017
12:20–12:30
Hall 1
07.02.2017
12:30–12:45
Hall 2
07.02.2017
12:40–12:50
speech
Hall 1
Vladimir Kudelkin, Integra-S

07.02.2017
12:45–13:00
speech
Hall 2
Larisa Papsueva, Samara Sport Department

08.02.2017
10:00–18:30
XVI International Conference
Hall 1
Organized by State Duma Committee for Transport and Construction, Ministry of Transport of the Russian Federation, Transport Security Foundation


08.02.2017
10:00–12:00
case study 3
Hall 1
Organized by Federal Agency for Railway Transport


08.02.2017
11:00–18:00
VII conference
Hall 4
Organized by Federal Service of the Technical and Export Supervision, Partnered by Confident, Kaspersky Lab


08.02.2017
11:00–17:00
II conference
Hall 3
08.02.2017
11:30–12:30
presentation
Hall 2
STT Group Representatives

08.02.2017
11:40–12:00
speech
Hall 3
Dmitriy Vinogorov, AromaLux - RiveGauche Stores
08.02.2017
11:45–12:00
Hall 1
08.02.2017
11:50–12:30
speech
Hall 4
Dmitriy Shevtsov, FSTEC of Russia


08.02.2017
12:15–14:15
case study 4
Hall 1
Organized by Moscow Metro

08.02.2017
12:20–12:40
speech
Hall 3
Vyacheslav Mikhaylovskiy, METRO Cash&Carry Russia
08.02.2017
12:35–12:55
speech
Hall 4
Aleksey Kubarev, FSTEC of Russia


09.02.2017
10:00–16:00
II conference
Hall 3
Organized by National Chamber of Engineers


09.02.2017
10:00–16:00
V conference
Hall 2
Organized by UBIX


09.02.2017
10:00–13:30
plenary session
Hall 3
Moderators: Elena Kolosova, K4, Aleksander Vronets, ProektSvyazTelecom


09.02.2017
11:00–16:00
conference
Hall 1
Organized by Center of Security Studies RAS


09.02.2017
11:00–12:00
Hall 2
09.02.2017
11:50–12:00
Hall 1


09.02.2017
12:00–13:30
Hall 2
09.02.2017
12:00–12:10
Hall 2
09.02.2017
12:00–12:10
Hall 1

09.02.2017
12:10–12:30
Hall 3

09.02.2017
12:10–12:20
Hall 2
09.02.2017
12:10–12:20
speech
Hall 1
Vladimir Svinarev, Transneft
09.02.2017
12:20–12:30
Hall 2
09.02.2017
12:30–13:30
Hall 2
09.02.2017
12:30–12:40
Hall 2