Program - 2017

Subjects
Halls
Time
13:00-14:00

07.02.2017
10:00–18:30
XVI International Conference
Hall 1
Organized by State Duma Committee for Transport and Construction, Ministry of Transport of the Russian Federation, Transport Security Foundation


07.02.2017
12:00–18:00
meeting
Hall 4
Organized by All-Russian trade union of non-state security sector, Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation, Civic Chamber of the Russian Federation, Union of self-regulating organizations of non-state security sector

07.02.2017
12:00–18:00
conference
Hall 2
Organized by Federation Council Committee for Defense and Security, Moscow Government, Moscow City Duma


07.02.2017
12:00–13:45
2nd plenary session
Hall 1

07.02.2017
12:45–13:00
speech
Hall 2
Larisa Papsueva, Samara Sport Department

07.02.2017
13:00–18:00
conference
Hall 3
Organized by Association GLONASS|GNSS-Forum

07.02.2017
13:00–13:20
speech
Hall 3
Vladimir Klimov, GLONASS|GNSS-Forum

07.02.2017
13:00–13:15
speech
Hall 2
Aleksander Gorbatko, Moscow IT Department
07.02.2017
13:10–13:20
Hall 1
07.02.2017
13:15–13:30
speech
Hall 2
Sergey Yurchenko, Sochi Administration
07.02.2017
13:20–13:40
Hall 3
07.02.2017
13:20–13:30
Hall 1
07.02.2017
13:30–13:45
Hall 2

07.02.2017
13:30–13:40
Hall 1
07.02.2017
13:45–14:00
speech
Hall 2
Evgeniy Melezhikov, Spartak Stadium

08.02.2017
10:00–18:30
XVI International Conference
Hall 1
Organized by State Duma Committee for Transport and Construction, Ministry of Transport of the Russian Federation, Transport Security Foundation


08.02.2017
11:00–18:00
VII conference
Hall 4
Organized by Federal Service of the Technical and Export Supervision, Partnered by Confident, Kaspersky Lab


08.02.2017
11:00–17:00
II conference
Hall 3

08.02.2017
12:15–14:15
case study 4
Hall 1
Organized by Moscow Metro

08.02.2017
13:15–13:35
Hall 1
08.02.2017
13:25–13:45
Hall 4
08.02.2017
13:35–13:55
speech
Hall 1
Vladimir Balanovskiy, Moscow Chamber of Commerce and Industry
08.02.2017
13:50–14:10
Hall 4


09.02.2017
10:00–16:00
V conference
Hall 2
Organized by UBIX


09.02.2017
10:00–16:00
II conference
Hall 3
Organized by National Chamber of Engineers


09.02.2017
10:00–13:30
plenary session
Hall 3
Moderators: Elena Kolosova, K4, Aleksander Vronets, ProektSvyazTelecom


09.02.2017
11:00–16:00
conference
Hall 1
Organized by Center of Security Studies RAS


09.02.2017
12:00–13:30
Hall 2
09.02.2017
12:30–13:30
Hall 2
09.02.2017
13:00–13:10
speech
Hall 1
Vladimir Zakharov, Atomenergoproject
09.02.2017
13:10–13:20
Hall 1
09.02.2017
13:20–13:30
Hall 1

09.02.2017
13:50–16:00
Hall 3

09.02.2017
13:50–14:00
Hall 1